Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Dakota Fanning Empty Dakota Fanning Pet Feb 26, 2010 10:20 pm

darkesT.BurninG.staR

darkesT.BurninG.staR
Prihvatanje
Prihvatanje
Dakota Fanning ima tek 15 godina, ali na njezinoj filmografiji, koja uključuje filmove 'Ja sam Sam', 'Rat svjetova', 'Push', 'Igra skrivača', 'Hounddog' i 'Charlotteina mreža', mogle bi joj pozavidjeti i puno starije i iskusnije kolegice. Mladu glumicu vidjet ćemo i u dva buduća filmska hita, 'Mladom mjesecu' i priči o ženskom rock bendu 'The Runaways'
Upoznajte jednu od najdarovitijih mladih filmskih zvijezda, čiji talent neki uspoređuju s onim legendarne holivudske glumice Bette Davis.

Rođena je u Conyersu, Georgia, 23. veljače 1994. kao Hannah Dakota Fanning, jer joj je mama htjela dati ime Hannah, a otac Dakota, no svi je obično zovu samo Dakota. Ima mlađu sestru Elle, koja je također glumica.

Sa samo pet godina s legendarnim glazbenikom Rayom Charlesom pojavljivala se u televizijskoj reklami za državnu lutriju, a nakon toga dobila je epizodnu ulogu u popularnoj seriji 'Hitna služba', za koju i danas kaže da joj je jedna od najdražih.

Uslijedili su angažmani u mnogim TV serijama ('CSI', 'Prijatelji', 'Pravda za sve', 'Spin City', 'Malcolm u sredini' i 'Ally McBeal'. No prekretnicu u njenoj karijeri predstavlja film 'Ja sam Sam', u kojem joj je glumački partner bio Sean Penn. Dirljiva priča o ocu s mentalnim oštećenjem koji se bori za skrb nad svojom kćeri osvojila je publiku i kritičare, a mlada Dakota zadivila je svojim zrelim glumačkim nastupom. Zahvaljujući toj ulozi Dakota je postala najmlađa glumica (2002. je imala osam godina) koja je bila nominirana za nagradu Udruge filmskih glumaca. Nježna plavuša tada je i dobila tu nagradu, a budući da je bila premala da dosegne mikrofon tijekom govora zahvale, držao ju je Orlando Bloom.

Nakon toga, glumačke ponude za mladu Dakotu počele su pljuštati sa svih strana, pa je dosad ostvarila preko 40 uloga, a svoj je glas posudila i u mnogim crtićima. Neki od filmskih partnera su joj bili Tom Cruise, Robert De Niro, Denzel Washington i Kurt Russell, koji nisu štedjeli riječi pohvale za talentiranu djevojčicu. Njezina uloga u filmu 'Hounddog' prikazanom na festivalu Sundance 2007. podigla je puno medijske prašine zbog scene zlostavljanja.

Iako se već puno puta našla na popisu najperspektivnijih mladih zvijezda, Dakotu slava nije nimalo promijenila - uživa u čitanju, voli plesti, plivati, jahati, klavir, violinu i balet.

Nakon što se dugo spekuliralo da će se novo atraktivno ime pojaviti u nastavku 'Sumraka', 'Mladom mjesecu' - čak se spominjala i Vanessa Hudgens iz 'High School Musicala' u ulozi Leah Clearwater - većina fanova odahnula je kad su čuli da je Summit Entertainment odlučio Dakoti povjeriti zahtjevnu ulogu Jane, vampirice nevjerojatnih mentalnih sposobnosti iz talijanske loze Volturi.

'Dosad sam glumila samo dobrice, pa će ta uloga biti zanimljiva i zbog tog odmaka', rekla je tada Dakota i dodala da se posebno veseli što će dobiti priliku surađivati s Robertom Pattinsonom, koji joj je presladak.

Kristen Stewart koja u ekranizacijama hit knjiga Stephenie Meyer igra Bellu Swan bila je oduševljena angažmanom mlade glumice, jer njen rad iznimno cijeni. Osim toga, njih dvije imat će priliku surađivati u još jednom zanimljivom filmskom projektu koji u kina stiže 2010. godine - priči o legendarnom bendu The Runaways iz sedamdesetih u kojem Kristen igra Joan Jett, a Dakota 15-godišnju Cherie Currie, talentiranu, ali problematičnu članicu benda.

http://www.mitologija45.blogger.ba

2Dakota Fanning Empty Re: Dakota Fanning Pet Feb 26, 2010 11:22 pm

Deathwish

Deathwish
Mrtve duše
Mrtve duše
Very Happy

http://teenville.highbb.com/

3Dakota Fanning Empty Re: Dakota Fanning Sub Feb 27, 2010 1:05 am

Kaća

Kaća
Prihvatanje
Prihvatanje
nebitno...

4Dakota Fanning Empty Re: Dakota Fanning Sub Feb 27, 2010 1:55 am

lilen

lilen
Borba
Borba
juply

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu