Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

narcoleptique.

narcoleptique.
Prihvatanje
Prihvatanje
TTS:Da li si bila fan Sumraka pre nego što si dobila ulogu Bree?

Jodelle: Gledala sam Sumrak sa svojim prijateljicama kada je izašao prvi deo,ali nisam bila čitala knjige pre toga.Konačno sam se odlučila na čitanje i veoma sam srećna što jesam jer su sada jedne od mojih omiljenih,i pročitala sam ih još puno puta.Kada sam pozvata na audiciju za Bree završavala sam čitanje poslednje knjige 20-ti put.

TTS:Kako si dobila ulogu Bree?Kako je protekla audicija?

Jodelle: Bilo je isto kao i uvek.Moj menadžer me nazvao i reku mi da me je prijavio za audiciju.Pokušala sam da ne budem uzbuđena što je ulogaupravo za moj omiljeni deo sage,Pomrčina,jer tada mi postane još gore i ne mogu da se skoncentrišem.Otišla sam na audiciju,i onda sam čekala.Kasnije su me pozvali i rekli mi da moram ponoviti svoju tačku direktno pred Davidom Sladeom.Onda sam ponovo čekala (taj deo nije zabavan).Saznala sam da sam dobila ulogu i bila sam veoma uzbuđena.

TTS: Kako je igrati Bree?Koji je bio najizazovniji deo snimanja?

Jodelle: Volim igrati njen lik.Mislim da je ona jedna od mojih omiljenih likova koje sam ikada igrala.Ne samo zato što je lik iz Pomrčine.Ona je vampir i to je čini super.Ona nije samo vampir,ona je novorođeni vampir.Novorođeni su mnogo zabavniji za glumiti jer su tako divlji,uspoređujući sa Cullenovima koji imaju samokontrolu.Mislim da mi je najteži deo za odglumiti bio kada me Jane mučila.Glumila sam sve sorte smrti u filmovima,ali biti mučen moćima misli vampira je malo teže odraditi a da ne ispadneš smešno,posebno zato što ne znam kako treba da se zaista osećam.

TTS: Šta si osetila kada si saznala da će tvoj lik biti oživljen u novoj noveli Stephenie Meyer?

Jodelle: Bila sam mnogo više od uzbuđenog.Volim kako Stephenie piše,čak iako to nije o Bree,bila bi srećna da imam šta njeno da čitam.Činjenica da je to priča lika kojeg glumim pravi ovu knjigu još uzbudljivijom u mojim očima.Bree ima izvrsnu priču da kaže i mislim da će ljudi želeti da je čuju.

TTS: Kolika je važna ova novela u upoznavanju Bree Taner?

Jodelle: Nije mnogo rečeno o Bree u Pomrčini.Sve što znamo je da je ona jedan od vampira u Viktorijinoj vojsci novorođenih,i to da ona želi da se promeni i da se obuzda te da se pridruži Cullenovima,radije nego da se bori sa njima.Ne znamo šta je Bree proživela dok je i prije nego što je postala vampir.U osnovi ne znamo ništa o njenoj prošlosti.Novela mi je pomogla da razumem Bree.Ne bih bila u mogućnosti da odigram ulogu propisno dok nisam pročitala novelu.

TTS: Svi smo videli tvoju sliku na Stepheninom sajtu kako pališ tvoju skriptu novele.Da li je bilo uzbudljivo čitati nešto tako tajno?

Jodelle: Uzbudljivo,naravno.U sebi sam mislila:"Vau,držim u rukama knjigu za koju bi Sumrak fanovi širom sveta ubili,a čak ne znaju ni da ona postoji...a ja je čitam."!Takođe sam pokušavala da je pročitam što je brže moguće zato što asistent Davida Sladea mora sesti tamo gde ja čitam,ali takođe sam se trudila da zapamtim svaki detalj.Vatreni deo je u stvari bio smešan.Idejno,hteli smo da sednemo oko vatre,ali bili smo u šumi.Planirano je da je uništim tik što je završim,zato smo uzeli kantu koju koristimo za bacanje cigareta i bacili smo primerak sa zapaljenom šibicom.Međutim,to nam nije uspelo.Bilo je jako teško zapaliti knjigu,a paziti da ne zapalimo šumu.Bilo je tako smešno,pa smo odlučili da se slikamo i pošaljemo sliku Stephenie.

TTS: Koja si još istraživanja sprovela za ulogu?

Jodelle: Pa nije bilo mnogo što mogu da učinim.Čitala sam knjige,videla sam filmove i takođe sam imala tu privilegiju da prva pročitam novelu.Vampiri u Sumraku nisu tipični vampiri koje gore na suncu,spavaju u sanducima i imaju očnjake.Da samo ukucam "vampir" u Google pretraživač ne bih dobila ništa što bi mi pomoglo da odigram svoju ulogu Bree.Zapravo,kada sam pretraživala najviše sam dobila rezultata iz Sumraka,ali na Internetu nije bilo ništa više nego što mogu pronaći u sagi.

TTS: Koji ti je omiljeni lik u sagi,osim Bree?

Jodelle: Osim Bree...Stvarno ne znam,mislim Bree je prilično extra lik (smeh)...šalim se...omiljena mi je Alice,obožavam je.

TTS: Koju ulogu dobijaš posle Bree?

Jodelle: Posle Pomrčinske ludnice,moj sledeći film je "Mighty Fine" sa Chazz Palminteri-em i Andie MacDowell-om.

TTS: Imaš li neki savet za mlade glumice?

Jodelle: Gluma nije laka kao što izgleda.Jeste zabavna,ali u nekim trenutcima je preteška.Ako stvarno želiš da postaneš glumac,ne odustaj.Možda nećeš odmah postati velika zvezda,ali vremenom trud se itekako isplati.

TTS: U kojim si knjigama uživala čitati?Omiljeni film?TV šou?

Jodelle: Ja sam crv za knjige.Čitam gotovo sve što mi dopadne pod ruku.Jedan od mojih omiljenih pisaca je Eoin Colfer i pročitala sam gotovo sve njegove knjige.Naravno,Stephenie je takođe jedna od mojih omiljenih spisateljica.Domaćin je neverovatna knjiga.Pročitala sam je toliko puta.Takođe volim knjige:Crna lepotica,Harry Potter,Serija nesrećnih slučajeva,Sestre Grimm.
Volim filmove:Grad duhova,Pirati sa Kariba,Put sećanja,WALL-E i očigledno Sumrak.
Ironično,s obzirom kojim se poslom bavim,nemam mnogo vremena za TV.Ali kad mogu gledam:Supernatural,Smalville,Scrubs,Beba Reruns i Life Unexpected.

TTS: Hvala Jodelle.


______________________________


Prevela:[You must be registered and logged in to see this link.] | Izvor: [You must be registered and logged in to see this link.]

http://www.iansbalkan.com

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu